Повернутися до звичайного режиму

Шкільна Бібліотека (блог бібліотекарки)



/Files/images/DSCN4754.JPG


Шановні користувачі!
Щиро вітаю Вас на нашій сторінці.
Сподіваюсь, що ви станете постійними відвідувачами нашого сайту, а ваш пошук необхідної інормації завжди буде успішним.
Завітайте до нашої бібліотеки!

/Files/images/Капкан Тетяна Олексіївна.JPGКапкан Тетяна Олексіївна, провідний бібліотекар


/Files/images/2017/stick_figure_standing_on_exclamation_mark_1600_clr.png

Обласна педагогічна практика

Обласна практика 01 03 2017

Фото 1 березня 2017 року (переглянути)

Великодні мотиви

Незабаром на землю зійде чудове свято Великодня - святе і чисте, як безхмарне весняне небо. Саме цьому святу присвячена виставка "Великодні мотиви", яка оформлена в читальній залі. Метаріали, що представлені на виставці, знайомлять користувачів із традиціями святкування Великодня, розповідають про походження одного із важливих символів цього свята в Україні - писанку. З видань представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик.

Чорнобильський набат

Чорнобильська трагедія... Ось уже 30 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця, змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й рік... Скільки зламаних доль, скільки сиріт, що втратили батьків, скільки нових хвороб? Про причини та наслідки аварії на ЧАЕС розповідає виставка-застереження: "Трагічні дзвони Чорнобиля" представлена в читальній залі шкільної бібліотеки. Проходять роки після аварії, а ми ще довго будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони.

Всеукраїнський Тиждень дитячого читання

Щороку хвилююча мить чарівної весни приходить до бібліотек України - традиційне і довгоочікуване свято - Тиждень дитячого читання. Це свято із дуже давніми традиціями не лише не втратило свого значення, але й набуло особливого змісту для кожного читача. Великий світ навколо складається не тільки з комп'ютерів, мобільних телефонів, плеєрів. Задовго до цих технічних засобів існуло, і досі існує, (і думаю буде існувати завжди) справжнє диво - КНИГА.
Перший день Тижня був присвячений Книзі та бібліотеці. Протягом дня пройшла презентація книжкової виставки "Ювілейна планета", де предсталені твори письменників-ювілярів 2016 р. Урочисте відкриття Тижня відбулося на шкільній лінійці, там же стартував бібліоквест "Гаряча десятка". Змагалися дві команди учнів 5-го класу. Назви "зупинок" були зашифровані "секретною азбукою", прочитавши які учасники квесту отримували та виконували різноманітні завдання від координаторів гри. Головне завдання для учасників - зібрати з 10 частин відомий вислів про книгу. Перемогу отримала команда дівчат 5-го класу.
29 березня в шкільній бібліотеці відбулося справжнє лялькове дійство. Юні актори підготували та представили для мододших читачів бібліотеки лялькову виставу "Пригоди Книги у казковому лісі". Учні 6-го класу, виконуючи ролі Барвінка, Ромашки, Лісовика, Баби-Яги, Незнайки, інших казкових героїв, познайомили глядачів з пригодами Книги, пригадали читачам правила поводження з книгою та як корисно ходити до бібліотеки. Після перегляду вистави відбулася урочиста посвята першокласників у читачі шкільної бібліотеки.
Діти брали участь у веселих конкурсах, вікторинах.
30 березня бібліотеку відвідали юні читачі 2-4 класів. Віртуальна подорож-вікторина, яка мала назву "Пам'ятники літературним героям", сприймалась читачами з великою цікавістю. Зображення, які з'являлись на екрані, викликали у дітей захоплення, здивування, цікавість. Таким незвичним способом, проходила презентація книг українських та світових класиків дитячої літератури: Г.Х.Андерсена, О.С.Пушкіна, Ш.Перо, Л.Керролла, Ершова та інших.
Протягом Тижня проводилась акція "Подаруй бібліотеці свою книгу", яка об'єднала небайдужих. Діти подарували бібліотеці свої уже прочитанні книги. Щиро усім дякуємо!
Незвичайний бібліотечно-інтелектуальний турнір пройшов 31 березня для учнів 7-8 класів. За звання "Найрозумніший" змагалися 22 учасники. Усі вони успішно пройшли 9 турів і отримали кожен свої власні результати. Під час змагань було чотири літературні паузи: реклама нових книг Юрія Сороки, Миколи Трублаїні, Зірки Мензатюк, Всеволода Нестайка. Переможцями турніру стали: Олійник Артем - І місце, Крадожон Ярослав - ІІ місце, Петренко Олег - ІІІ місце.

переглянути презентацію

На великій перерві читачі молодших класів та учні групи продовженого дня переглянули та обговорили відеоролик "Як твориться книга" та мультфільми про шанобливе ставлення до книги "Гришкині книжки", "Книги ми не будем ображать". Підсумки Тижня дитячого читання були оголошенні в понеділок на шкільній лінійці. Переможці конкурсів та активні читачі отримали грамоти та дипломи.
Цьогорічний Тиждень дитячої книги завершено та справу популяризації книги шкільні бібліотекарі продовжують щоденною клопіткою працею.

Матеріали віртуальної подорожі


Віртуальна екскурсія "Яків Паученко - архітектор міста Святої Єлисавети"


21 березня виповнюється 150 років від дня народження відомого, талановитого архітектора нашого міста - Якова Паученка. В цей день у бібліотеці для учнів старших класів пройшла цікава віртуальна екскурсія, присвячена цій даті.

відеоекскурія

Книжкова виставка "Талановитий архітектор - Яків Паученко"

17 березня у шкільній бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки "Талановитий архітектор", яка присвячена видатному майстру-архітектору кінця ХІХ - початку ХХ століття Якову Васильовичу Паученку. Читачі мали можливість познайомитись з архітектурними спорудами рідного міста, які були збудовані за проектами талановитого, неординарноого
нашого земляка - Я.В.Паученка.
Гра-квест "Шевченкіана"

9 березня, в день народження геніального українського поета, художника Т.Г.Шевченка у шкільній бібліотеці була організована та проведена гра-квест "Шевченкіана". Гра проводилась серед учнів 5-7 класів. Завдання для команд були розміщені у різних кабінетах школи. Назви зупинок, яких було шість, могли бути підказкою: наприклад "Математична" (кабінет математики). Квест органічно переплітав ігрові елементи та біографічні факти з життя та творчості поета. Переможцями гри-квеста стала команда учнів 5-го класу, які були активними, винахідливими, уважними та активними. ІІ місце отримала команда учнів 7-го класу і третіми завдання виконали учні 6-го класу. Хочеться відзначити знавців творчості Т.Г.Шевченка: 5 клас - Мазур С., Парполіта М., 7 клас - Олійник А., Явтушенко С., Петренко О., 6 клас - Дерев'янська Л., Зайцева Н., Царапкіна Ю., Люшня А. Переможців буде нагороджено на шкільній лінійці, а гра показала, що кожен учень повинен знати, читати та збагачувати знання про генія, батька українського народу Тараса Шевченка.

Літературне свято "У віночок Лесі Українки"
/Files/images/svyato_les_ukranki/DSCN2286.JPG

Життя Лесі Українки гідне подиву, а талант захоплює, її поезія - зачаровує та дивує. У цьому переконались учасники літератрного свята "У віночок Лесі Українки", яке пройшло у бібліотеці 25 лютого. Ведучі свята Голинська Оля та Ільчишина Інна знайомили присутніх з життям поетеси, таким коротким та таким трагічним. Маленькі читачі 3-го класу читала її вірші та інсценізували казку "Біда навчить", на святі звучали пісні, діти водили "Подоляночку". Завершенням свята стало заплітання квітів до віночку. Маки, ромашки, волошки, безсмерник, калину заплели дівчатка у віночок Лесі Українки.

переглянути презентацію

/Files/images/svyato_les_ukranki/DSCN2271.JPGлітературне свято

ПОДОРОЖ КРАЇНОЮ СЛОВНИКІВ

У лютому місяці в читальному залі бібліотеки пройшла цікава подорож "До країни Словників" для читачів 2-4 класів. На меті було познайомити дітей з довідковою літературою, навчити правильно користуватись словниками. Доповнила урок виставка "Наші помічники - довідники", на якій представлені всі види літератури. Зацікавили дітей різноманітні завдання кожної зупинки (річка"Алфавіт", "Орфографічний вир", "Скажи одним словом", "Поясни значення", зупинка "Навпаки"). Діти із задоволенням мандрували Країною Словників.

переглянути презентацію

Книжкова виставка "Наші помічники - довідники"

Навіть найрозумніша людина не може довго пам'ятати великі події минулого та сучасного, численні дати, цифри, факти. Доповнюють пам'ять людини книги, які все знають: словники, довідники, енциклопедії. Ці книги - друзі пам'яті, вони дають відповіді на будь-яке питання. 16 лютого в бібліотеці організовано книжкову виставку "Наші помічники - довідники", де представлені всі види
довідкової літератури.

Тематична поличка "На Афганській землі"

Афганська війна для більшості людей далека, чужа і невідома. Важливо зберегти пам'ять про ті події, вклонитись тим людям, які не повернулись додому, виконуючи свій обов'язок перед Батьківщиною. Тематична поличка акцентує увагу на важких , жахливих буднях війни.

"Ім'я знайоме з дитинства"

16 лютого була організована тематична поличка,
присвячена 110-ій річниці з дня народження Агнії Барто.
ЇЇ вірші в нашій країні знає кожна дитина. Автор ніби розмовляє з дитиною простою побутовою мовою, але в риму, почитайте! самі переконаєтесь!

"Полинова зоря В.Підмогильного"

8 лютого була організована тематична поличка, присвячена 115-тій річниці В.Підмогильного - відомого українського письменника.
Автор творів: "Повстанці", "Син", "Місто" та інших. Кожен читач має змогу прочитати, полюбити, зрозуміти, наблизитись до творчості письменника.

/Files/images/IMG_1178.jpgПереможці конкурсу листівок

В шкільній бібліотеці, напередодні Нового року, пройшов конкурс вітальних новорічних листівок минулих років. Активними учасниками конкурсу були учні 3-го класу та учениця 6-го класу Седзюх Оксана. Переможцями конкурсу стали: Ткаліч Марина (її листівок було найбільше, близько 70 шт.) та Седзюх Оксана (її листівка була найдавніша, а це було умовою конкурсу)


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Основне завдання шкільної бібліотеки – привити дитині любов до книги, навчити учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондом. Саме з цією метою з 1 жовтня по 31 жовтня у шкільній бібліотеці проходить Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки.

Під час його проведення читачів чекають цікаві екскурсії до шкільної бібліотеки, знайомство з новими книгами, книжкові виставки «Нові імена на літературній карті», «Мандруємо з книгою», «Для вас, малюки, цікаві книжки». Віртуальні подорожі у світ літератури, години спілкування, змагання ерудитів та літературні вікторини – форми бібліотечної роботи, які завжди викликають зацікавленість читачів, дають їм можливість поспілкуватись у бібліотеці, дізнатись нове, цікаве, захоплююче.

Інформація про проведенні заходи постійно висвітлюється на сайті школи у рубриці «новини».



УВАГА! НОВІ КНИГИ!

Шановні читачі бібліотеки! До книжкового фонду шкільної бібліотеки надійшло багато нових цікавих, сучасних, захоплюючих книг. У бібліотеці оформлено книжкову виставку «Увага! Нові книги»./Files/images/jovten_2014/images (26).jpg

Велика кількість книг дала можливість розмістити їх за тематичними розділами і перший з них має назву «Ви твори класиків читайте!» Він вміщує більше двох десятків книг, творів українських та російських класиків: І.Котляревського, М.Коцюбинського, Лесі Українки, І.Нечуя-Левицького, М.Гоголя, Ф.Достоєвського та інших. Книги видані у серії «Шкільна бібліотека» і вміщують твори, які вивчають за шкільною програмою.

Другий розділ виставки зібрав літературу, що присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка і має назву «Стежками Великого Тараса». Бібліотека отримала 8-й та 9-й том «Повного зібрання творів Т.Г.Шевченка» та книги про життя та творчість Великого поета.

Розділ «Нові імена на літературній карті» знайомлять читачів з творами сучасних українських та зарубіжних поетів та прозаїків.

Юні читачі! Знайдіть декілька хвилин свого часу, щоб погортати та познайомитись з новими книгами, намагайтесь розподілити свій вільний час так, щоб знайти хоча б 15 хвилин щодня для читання.

Кiлькiсть переглядiв: 2980

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.